prezentace eshop   titulní strana    kontakty
 

Provozovatel serveru:
Josef Raiskub
Okružní 260, Vracov
Vyhledávání:                     rozšířené vyhledávání

Novinky

Odložte EET o 2 roky. Do té doby ji zrušíme, slibuje Kalousek voličům.

23.09.2016


Vedení TOP 09 přichází dva týdny před krajskými volbami s návrhem novely zákona o EET. Změny představil na čtvrteční tiskové konferenci předseda strany Miroslav Kalousek spolu s poslancem a členem výkonného výboru TOP 09 Martinem Plíškem. Zákon o EET a metodika jsou podle nich plné nejasností a výjimek, se kterými nesouhlasí.


Podle Kalouska by měla elektronická evidence platit pro všechny bez výjimek od ledna 2019.


“Zvítězí-li v parlamentních volbách síly, které EET prosazují, zákon bude platit pro všechny stejně. Pokud zvítězíme my, zákon zrušíme a podmínky budou pro všechny stejné" vysvětlili Kalousek s Plíškem v tiskové zprávě.


Důležité podle nich je, že ať už za rok vyhraje parlamentní volby kdokoliv, v žádném případě nebudou platit výjimky z EET. Elektronicky evidovat tak budou buď všichni, nebo nikdo – a k rozdělení na 4 fáze nedojde.


Podnikatelé a EET? Někteří ze strachu pozastaví živnost


Jedním z problémů EET je podle obou poslanců nejistota způsobená stále novými interpretacemi spropitného či podmínek pro stánky s občerstvením. Pouhé 2 měsíce před startem EET tak řada živnostníků neví, co a jak.


Elektronická evidence je podle nich experimentem, ve kterém čeští podnikatelé hrají pokusné králíky.


“Jediný argument, který stál za diskusi, byl argument narovnání podnikatelského prostředí. Z něj se ale dnes stala karikatura. Množstvím výjimek a nerovností před zákonem se podnikatelské prostředí nenarovná" dodali Kalousek s Plíškem.


Odklad odmítl Andrej Babiš o prázdninách a nepřipouští ho ani teď


Zákon o EET podepsal 30. března prezident Zeman a už na konci července ministr financí Babiš odmítl návrhy Hospodářské komory na odklad EET. Zpřesňující metodika k zákonu vyšla na konci srpna a první vlna EET odstartuje 1. prosince 2016.


Pro idnes.cz ve čtvrtek Babiš řekl, že s žádným odkladem na základě návrhu TOP 09 nepočítá, protože elektronickou evidenci většina lidí podporuje a ministerstvo financí stála její příprava měsíce času.


Odložení EET ve vyjádření pro Novinky.cz odmítl i vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).


zpět »

Anketa
Novinky